FISH FILLETS 1

Jak to bylo

První Fish Fillets byly v České republice vydány v roce 1998 v české verzi s anglickými titulky. V roce 2002 pak byly Rybičky znovu vydány jako open source projekt pod licencí GNU GPL. O dva roky později fanoušci vytvořili novou verzi Fish Fillets pro různé operační systémy (Linux, MacOS, Windows a řada dalšch) a přeložili je do Francouzštiny, Italštiny, Němčiny, Dánštiny, Polštiny či Španělštiny a nově i Bulharštiny a Švédštiny.

Příběh

Kdysi dávno žily byly dvě ryby. Pracovaly pro FDTO (Fakt Děsně Tajnou Organizaci). Ta se zabývá výzkumem UFO a jejich lodí známých jako „létající talíře“, a současně se zabývá projektem VODA (Velmi Obsáhlá a Drahá Analýza). Jednoho dne jedno obzvláště šílené UFO vletí do podmořské říše, kde za sebou zanechá jen zmatek a zkázu. Nakonec narazí do malého domečku našich dvou rybek a srovná jej se dnem. Oba agenti se vydávají na cestu za obnovením pořádku, a zjišťují, že FDTO před ně postavila ne jeden, ale hned osm úkolů. A domů se mohou vrátit teprve až je všechny vyřeší. Jejich jedinou útěchou je motto organizace: Tam někde venku je řešení…

Grafika

Veškerá grafika Fish Fillets byla ručně kreslená. V každém levelu byl minimálně jeden animovaný objekt – tancující krabi, chobotnice hrající na klavír a mnoho dalších.

Odkazy

Fish fillets: New Generation - nová verze Fish Fillets pro Windows, Linux, MacOS X a další operační systémy
Fish Fillets - originální verze Rybiček ke stažení
Fish Fillets Walkthrough Anglický návod na Gamfaqs.com

Fanouškovské stránky:

Ondrech Fan page

Gallery